FORUM

Fikir Meydanı

Artı Gerçek, değişik konular ve gelişmelerle ilgili olarak çok farklı düşüncelerin, değerlendirmelerin, yaklaşımların ve yorumların ifade edilebilmesi, tartışılması için  sizleri ‘Fikir Meydanı’ na davet ediyor.

Söyleyecek yeni ve özgün düşüncesi, fikri, analizi, yaklaşımı ya da sözü olan herkes bu FORUM’a katılabilir.

Bu kategorideki yazılar Artı Gerçek'in editoryal politikasıyla uyumlu olmak zorunda değildir. Yazılarda dile getirilen görüşler yazarın kendisini bağlar.

Özgür ve özgün düşüncelerin FORUM’una hoşgeldiniz.

Yazılarınızı [email protected] adresine bekliyoruz…

2008'den bugüne neo liberalizmin krizinin kalıcılaşma, derinleşme eğilimi, yeni orta sınıflar üzerinde de yıkıcı etkiler yarattıkça, yeni orta sınıf isyanlarına tanık olmaya başladık.

Sakın,  'Saray devleti rejimi'nin dipte başlayan fokurdamalara karşı, Kılıçaroğlu'nun yerini sağlamlaştırma operasyonu olmasın bu girişim?

2014 yılının Aralık sonunda Rojava’ya ayak bastığımda, 17 yaşımdan beri inandığım bütün sol fikirleri temize çekmeme, tarihin ilk 'kadın devrimi' ile tanışmama neden olacağını bilmiyordum.

Bir yanımız çürüyüp utanca belenirken, bir yanımız dirilerek dünyanın utancı ve lanetiyle hesaplaşıyor.

Ulusal bayramlara yüklenen anlam genel olarak karanlık bir devrenin sona erdirilip aydınlık bir sürecin başladığı önemli tarihlerin hatırlanmasıdır.