Instagram erişim sorunuyla ilgili açıklama yaptı

Instagram erişim sorunuyla ilgili açıklama yaptı
Çok sayıda kullanıcının hesabının sebepsiz yere askıya alındığını ve hesabına erişemediğini açıklamasının ardından Instagram'dan açıklama geldi. Sorunun teknik bir aksaklıktan kaynaklandığı sanılıyor.

Artı Gerçek - Dünya genelinde çok sayıda Instagram kullancısı uygulamanın düzgün çalışmadığını, hesaplarının sebepsiz yere askıya alındığını duyurdu.

Kullanıcıların birçoğu hesaplarının aksıya alındığı uyarısıyla karşılarken kısa sürede Twitter'da #instagramdown (instagram çöktü) etiketi trend oldu.

Bazı kullanıcılar da takipçi sayılarının düştüğünü aktardı. Ancak bunun da askıya alınan hesapların silinmesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Ancak sorunun toplu bir askıya alma hamlesi değil teknik bir aksaklık olması yüksek ihtimal.

Sorunla ilgili Instagram da bir açıklama yaptı. Twitter'dan yapılan açıklamada şirket kullanıcıların yaşadığı sorunun farkında olduğunu ve konu üzerinde çalıştığını kaydetti . Ancak sorunun neden yaşandığı ve nasıl çözüleceği hakkında ayrıntı vermedi.

Meta'ya bağlı şirket paylaşımında "Bazılarınızın Instagram hesabınıza erişimde sorun yaşadığınızın farkındayız. Konuyu inceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" ifadelerini kullandı.

Kısa süre önce yine Meta şirketine bağlı WhatsApp mesajlaşma uygulamasına erişim sorunu yaşanmış, dünya genelinde kullanıcılar uygulamaya girememiş ancak sorun bir süre sonra düzeltilmişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar