Kasım ayının en çok satan akıllı telefonları

Kasım ayının en çok satan akıllı telefonları
Kasım ayının en çok satan akıllı telefonları ve işletim sistemi raporları açıklandı. Rapora göre en çok satan akıllı telefon markası Samsung oldu.

Artı Gerçek- Hayatımızın bir parçası haline gelen teknoloji dev şirketlerin rekabetini de beraberinde getiriyor. Pazarda daha fazla alan bulmak için birbirleriyle yarışan dev teknoloji şirketleri, yeni kullanıcılar bulmak ve kendi kullanıcılarını elde tutmak için farklı özelliklerde modeller çıkarmaya devam ediyor.

ANDROİD SİSTEMİ PAZARINI BÜYÜTTÜ

Son olarak kasım ayının en çok satan işletim sistemi ve akıllı telefon modellerini açıklayan bir rapor yayınlandı. Statcounter tarafından paylaşılan Kasım ayı raporuna göre, Android, 2.8 milyar kullanıcıyla önceki yılki yüzde 71.1 olan pazar payını yüzde 71,3’e yükseltti. Söz konusu mobil işletim sistemi, küreselden bağımsız olarak Brezilya, Hindistan, Endonezya, Türkiye ve Vietnam’daki pazar payının yüzde 85’ine sahip. iOS‘un ise küresel kullanım oranı yüzde 28 civarında.

EN ÇOK SATAN AKILLI TELEFON MARKASI: SAMSUNG

AppBrain tarafından paylaşılan akıllı telefon raporuna göre Samsung, küresel pazar payının yüzde 34,6’lık büyük kısmını elinde tutuyor. Aynı zamanda şirketin Galaxy modelleri ise yüzde 7,4 oranla en popüler akıllı telefon serisi oldu.

Samsung’dan hemen sonra yüzde 14,3 ile Xiaomi yer alıyorken, onu takip eden Oppo ise yüzde 10,3’lük bir paya sahip.

Marka

Pazar payı (yüzde)

Samsung

34,6

Xiaomi

14,3

Oppo

10,3

Vivo

9,8

Huawei

6,7

Realme

4,2

Motorola

3,7

Amazon

2,6

Infinix

1,8

Techno

1,8

2019 yılında küresel pazarda yüzde 17,6’lık bir pay ile en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Huawei, ABD’nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ciddi bir düşüş yaşadı. Çinli şirket ayrıca alt markası Honor’u da sattı.

KASIM AYINDA EN ÇOK SATAN AKILLI TELEFON: GALAXY A12

Kasım ayında en çok satan Android cihaz ise yüzde 2,1’lik bir pay ile Samsung Galaxy A12 oldu. Hemen ardından yüzde 1 oranla yine aynı seriden Galaxy A21s yer aldı.

Marka ve model

Kullanım oranı (yüzde)

Samsung Galaxy A12

2,1

Samsung Galaxy A21s

1

Samsung Galaxy A10s

1

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar