Twitter'dan veri sızıntısı nedeniyle beş milyon dolar talep ediliyor

Twitter'dan veri sızıntısı nedeniyle beş milyon dolar talep ediliyor
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter'da 200 milyondan fazla kullanıcının verilerinin ifşalanması sonucu bir twitter kullanıcısı verilerinin çalındığı ve sızdırıldığını belirterek dava açtı. Twitter kullanıcısı, beş milyon dolar tazminat talep ediyor.

Artı Gerçek- Elon Musk'ın sahip olduğu sosyal medya şirketi Twitter'a, Stephen Gerber dava açtı. Kendi ve diğer kullanıcıların kişisel verilerinin 2020-2021 yılları arasında sanal alem korsanları tarafından çalındığını ve sızdırıldığını iddia ederek dava açan Gerber, en az beş milyon dolar tazminat talep ediyor.

Gerber, kullanıcıların e-posta adreslerini ve telefon numaralarını ele geçirmelerine Twitter uygulamasının programlama arayüzündeki (API) güvenlik açığının olanak tanıdığını ileri sürdü.

Karar’da yer alan habere göre; Twitter'ın veri sızıntısı tehlikesiyle ilgili kullanıcılarını bilgilendirmede yetersiz kaldığı, dolayısıyla olanların ciddiyetini kavrayamadığı ileri sürülen davada, kurbanların kişisel bilgilerinin artık 'dark webde' dağıtıldığını ve satıldığı iddia edildi.

'TARİHTEKİ EN ÖNEMLİ VERİ SIZINTILARINDAN BİRİ'

Ocak ayının başlarında, siber suç istihbarat şirketi Hudson Rock, sanal alem korsanlarının 200 milyondan fazla Twitter kullanıcısının bilgilerini çaldığını ve bunları halka açık bir çevrimiçi bir korsan forumunda yayınladığını öne sürdü.

Öne Çıkanlar