Maden sahasındaki heyelan nedeniyle taşan göletten numune alındı

Maden sahasındaki heyelan nedeniyle taşan göletten numune alındı
Kütahya Seyitömer'de Çelikler Holding’e ait linyit madeni sahasının döküm yapılan alanında heyelan meydana geldi. Heyelan, karayolu yakınındaki göletin taşmasına neden olurken, taşan göletten numune alındı.

Artı Gerçek - Kütahya'da Çeliker Holding'e ait maden döküm sahasında meydana gelen heyelan nedeniyle taşarak arazilerde su baskınına ve kara yolunun ulaşıma kapanmasına neden olan göletten numuneler alındı.

Dün, kent merkezine 33 kilometre uzaklıktaki Seyitömer beldesi yakınlarında Çelikler Holding tarafından işletilen linyit işletmesine ait döküm sahasında meydana gelen heyelanın ardından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü çalışma başlattı.

Bölgeye giden ekip, incelenmek üzere taşan göl suyundan numuneler aldı.

maden-heyelan-nedeniyle-tasan-goletten-numune-alindi-1.jpg

Taşan göl suları nedeniyle kapanan Seyitömer beldesine ulaşımı sağlayan kara yolunun, suyun tahliye edilerek yeniden ulaşıma açılması için çalışma yapılması planlanıyor.

Dün, maden döküm sahasının yakınındaki gölete kayan toprak kütlesinin taşkına neden olduğunun bildirilmesi üzerine, bölgeye AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile jandarma ekipleri sevk edilmişti.

Bölgedeki tarım arazileri ile beldeye giden kara yolunun su altında kalması nedeniyle beldeye ulaşımın sağlanması için alternatif güzergah oluşturulmuştu. (AA)

Öne Çıkanlar