ABD-Kanada sınırında patlama: FBI 'saldırı' olarak değerlendirdi, geçişler durdu

ABD-Kanada sınırında patlama: FBI 'saldırı' olarak değerlendirdi, geçişler durdu
ABD - Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerindeki Rainbow Köprüsü'nden geçen araçta patlama meydana geldi. Patlamada 2 kişi öldü. Patlamanın saldırı olup olmadığı araştırılırken iki ülke arasındaki geçişler de durduruldu.

Artı Gerçek - ABD-Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde yer alan Rainbow Köprüsü’nden ABD'ye geçiş yapan bir araçta meydana gelen patlamada iki kişinin öldüğü bir kişinin de yaralandığı açıklandı.

Ölen iki kişinin patlamanın meydana geldiği araçta bulunduğu, yaralanan kişinin ise sınır devriyesi personeli olduğu ifade edildi.

ABD basınının isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberlerde, FBI’ın söz konusu patlamayı “terör saldırısı” girişimi olarak ele aldığı aktarılarak, patlama nedeniyle ABD-Kanada arasındaki 4 köprüde geçişlerin durdurulduğu belirtildi.

Üst düzey bir ABD yetkilisi basına yaptığı açıklamada, aracın yüksek hızla seyrettiğini ve köprüden geçiş yaptığı sırada bir elektrik direğine çarptığını aktararak, patlamanın kazanın ardından meydana geldiğini ifade etti. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor. (AA)

Öne Çıkanlar