ABD ve İngiltere’nin askeri yardım getiren uçakları Ukrayna’ya ulaştı

ABD ve İngiltere’nin askeri yardım getiren uçakları Ukrayna’ya ulaştı
Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Şubat 2022 11:33
A+ A-
Ocak ayı ortalarından bu yana Kiev ve Lviv dahil Ukrayna'ya askeri yardım tedarik etmek amacıyla en az 25 uçuş gerçekleştirildiği bildirildi.

Foto: Reuters


Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan gerilim sürerken, ABD ve İngiltere’den askeri yardım getiren iki uçağın bugün Ukrayna’nın başkenti Kiev’e ulaştığı öğrenildi.

Batı menşeili hava trafiği izleme platformlarının verilerine göre İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait Airbus A400M Atlas askeri nakliye uçağı ve ABD Silahlı Kuvvetleri Ulaştırma Komutanlığı tarafından kiralanan Amerikan Kalitta Air Boeing 747 şirketine ait uçak bugün Kiev'e ulaştı.

Sputnik’in aktardığı habere göre İngiliz askeri uçağının Kıbrıs’taki Akrotiri Hava Üssü’nden havalandığı, Amerikan nakliye uçağının ise ABD’nin Delaware eyaletindeki Dover kentinin yakınlarındaki hava üssünden yola çıktığı kaydedildi.

Mevcut verilere göre ocak ortalarından bu yana İngiliz, Amerikan uçaklarının yanı sıra Kanada ve Polonya nakliye uçakları, Kiev ve Lviv dahil Ukrayna'ya askeri yardım tedarik etmek amacıyla en az 25 uçuş gerçekleştirdi.

İlgili Haberler