ABD'den Kamışlı'ya şafak operasyonu

ABD'den Kamışlı'ya şafak operasyonu
Yayınlanma:
A+ A-
ABD Özel Kuvvetleri, Kamışlı'nın güneyinde Suriye ordusunun kontrolünde olan bir köye sabaha karşı helikopterle operasyon düzenledi. Güvenlik kaynakları, bir IŞİD yetkilisinin öldürüldüğünü söyledi.

Artı Gerçek - ABD Özel Kuvvetleri'nin Suriye'nin Kamışlı kentine şafak vaktinde bir operasyon düzenlediği belirtildi. Operasyon, Suriye ordusunun kontrolündeki bir köyde düzenlenmesi nedeniyle bir ilk teşkil ediyor. ABD daha önce İdlib'de ve IŞİD'in kontrolündeki bölgelerde operasyonlar düzenlemişti ancak Şam'ın kontrolündeki bir noktada böyle bir adım atmamıştı.

Suriye devlet televizyonunun haberine göre ABD Özel Kuvvetleri sabaha karşı, Haseke vilayetinin Kamışlı kentinin 17 kilometre güneyinde, Suriye ordusunun kontrolünde bulunan Moluk Saray köyüne helikopterlerle hava birlikleri indirdi.

'IŞİD YETKİLİSİ ÖLDÜRÜLDÜ'

Reuters ajansına isim vermeden konuşan iki güvenlik yetkilisi operasyonda bir IŞİD yetkilisinin öldürüldüğünü söyledi.

'BİR KİŞİ ÇATIŞMADA ÖLDÜ'

Muhaliflere yakın, Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) ise Amerikan askerlerinin operasyon öncesinde hoparlörlerden herkesin evlerine girmesi için köylülere çağrıda bulunduğunu duyurdu.

Rus ajansı Sputnik'in haberinde de, ABD'nin birlik indirdiği sırada Suriye ordusuna bağlı gruplarla ABD askerleri arasında çatışma çıktığı, bir kişinin öldüğü ve bu kişinin ailesinin gözaltına alındığı da öne sürülüyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar