ABD'li ünlü Twitch yayıncısı Piker 600 bin dolardan fazla bağış topladı

ABD'li ünlü Twitch yayıncısı Piker 600 bin dolardan fazla bağış topladı
Yayınlanma:
A+ A-
Maraş'ta yaşanan, çevre illerde ve komşu ülke Suriye'de de ağır hasara yol açan iki depremin ardından, ABD'de Twitch adlı platformdan yaptığı yayınlarla tanınan Hasan Piker bağış kampanyası düzenledi : Canlı yayında 600 bin dolardan fazla toplandı.

Artı Gerçek - ABD'de yaşayan ve Hasanabi takma adıyla Twitch adlı platformda yayın yapan Türkiye kökenli ABD vatandaşı Hasan Piker, Maraş depreminin yaşandığı 6 Şubat'ta, Türkiye ve Suriye için canlı yayında 600 bin dolardan fazla yardım topladı.

ABD'de büyük bir takipçi kitlesi olan ünlü yayıncı, Maraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bir yardım yayını yaptı. Topladığı bağışların gerçekten ihtiyacı olanlara gitmesi için "Türk hükümetinden bağımsız kurumlara göndereceğini" söyledi.

Kendisi de 25 bin dolar bağışlayan Piker, bağışları CARE Turkey, CARE Syria, Akut ve Ahbap gibi sivil toplum kuruluşlarına göndereceğini duyurdu.

Kampanyaya; Valkyrae, JackSepticEye lakaplı diğer yayıncılardan da destek geldi.

Hasan Piker, Trump ve sağ popülizm karşıtı yayınları ve ABD'deki demokratlar içinde Bernie Sanders, Aleksandra Ocasi Cortez ve İlhan Omar'ın temsil ettiği sol kanada yakınlığıyla biliniyor. ( DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar