ABD'nin Mississippi eyaletinde hortum: 23 kişi öldü

Yayınlanma:
A+ A-
ABD'nin Mississippi eyaletini vuran hortum can ve mal kaybına neden oldu. Şiddetli fırtına ve hortum felaketinde eyalet genelinde en az 23 kişi öldü.

Artı Gerçek - ABD'nin Mississippi eyaletini cuma akşamı vuran hortum felaketinde en az 23 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. Yetkililer kayıplar ve enkaz altında kalanlar olduğunu, ölü sayısının artacağını tahmin ettiklerini söyledi.

20'den fazla hortumun yaklaşık 160 kilometrelik bir alanda yıkım yarattığı açıklandı. Yetkililer hortumlar ve şiddetli fırtına sonucu evlerin yıkıldığını, bazı mahallelerin tamamen yok olduğunu ve felaket bölgesindeki binlerce kişinin elektriğinin kesildiğini duyurdu.

Mississippi Acil Durum Yönetim Ajansı, Sharkey ve Humphreys ilçelerinde arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü duyurdu. Fırtına avcıları ve gözlemciler bir gecede Ulusal Hava Durumu Servisi'ne en az 24 hortum rapor etti.

PHOTO: First responder vehicles at the scene where a tornado touched down in Silver City, Mississippi, in a photo shared by the Mississippi Highway Patrol on Friday, March 24, 2023.

Özellikle Silver City ve Rolling Fork kasabalarında yıkımın boyutunun ağır olduğu belirtiliyor. Daha önce ölü sayısı 21 olarak açıklanmıştı. Sharkey ilçesindeki Jackson kasabasında 13 kişinin, Humphreys ilçesinde üç kişinin, Carroll beldesindeki bir evde üç kişinin ve Mississippi eyaletinin kuzeydoğusundaki Monroe beldesinde de iki kişinin öldüğü duyurulmuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar