AKPM, Rusya’yı terörist rejim ilan etti

AKPM, Rusya’yı terörist rejim ilan etti
Yayınlanma:
A+ A-
AKPM Rusya'yı Ukrayna'yı işgalinden ötürü terörist rejim ilan ederek böylesi bir karar alan ilk uluslararası kurum oldu. Oylamada, Türkiye'yi temsil eden CHP'li Ünal Çeviköz "kafa karışıklığını" öne sürerek çekimser oy kullandı.

Artı Gerçek - Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) aldığı bir kararla, Ukrayna'yı işgal eden Rusya'yı kınadı ve "terörist rejim" ilan etti.

Ukrayna ile dayanışma çağrısı yapan AKPM, Rusya’nın Doğu Ukrayna’daki dört bölgeyi referandum sonucu ilhak etmesinin meşru olmadığını açıkladı.

ÇEVİKÖZ ÇEKİMSER KALDI

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ve İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı Rusya’ya “terörist rejim” diyen kararın lehinde oy kullanırken, çekimser kalan CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, raporun "oldukça kafa karıştırıcı" olduğunu söyledi. Son dakikada yapılan değişikliklerin ve sözlü düzeltmelerin kafasını karıştırdığını belirten Çeviköz, tepkisinin karışıklığa olduğunu ve aslında Ukrayna'yı desteklediğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar