Almanya'da yük treni çocuklara çaptı: Bir ölü, bir yaralı

Almanya'da yük treni çocuklara çaptı: Bir ölü, bir yaralı
Yayınlanma:
A+ A-
Almanya'nın Kuzey-Ren Vestfalya Eyaleti'nde bulunan Recklinghausen kasabasında tren yoluna giren iki çocuğa yük treni çarptı. Kaza sonucu 10 yaşında bir çocuk öldü, dokuz yaşında bir çocuk da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Artı Gerçek - Almanya'nın Recklinghausen kasabasında yük treninin çarpması sonucu 10 yaşında bir çocuk öldü, dokuz yaşındaki bir çocuk da ağır yaralandı. Recklinghausen-Ost istasyonu yakınlarında dün akşam saatlerinde meydana gelen kazada iki çocuğun birkaç yüz metre sürüklendiği belirtildi.

Kazanın ardından olay yerine giden kurtarma ekiplerinin, termal kameralarla donatılmış dronlarla yaptığı aramalarda başka yaralı olmadığı tespit edildi. Polis, hastaneye sevk edilen ağır yaralı çocuğun geçirdiği operasyon sonucu hayati tehlikeyi atlattığını duyurdu. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Yetkililer, çocukların tren yoluna nasıl girdiği ve kaza sırasında yanlarında başka çocuk bulunup bulunmadığını araştırıyor.

Olay yerini ziyaret eden Kuzey-Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul kazayı 'korkunç' diye niteleyerek, "Anne ve babalarının olayın üstesinden gelecek metanete sahip olmasını umduğunu" belirtti. Reul, "Olayın neden ve nasıl meydana geldiğinin araştırıldığını" da sözlerine ekledi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar