Aşırı sağcı Paludan yine Kuran yaktı: Adresi Kopenhag Büyükelçiliği önüydü

Aşırı sağcı Paludan yine Kuran yaktı: Adresi Kopenhag Büyükelçiliği önüydü
Yayınlanma:
A+ A-
Danimarka'daki aşısı sağcı Sıkı Yön partisi lideri, aşırı sağcı provokatör Rasmus Paludan Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Türk Büyükelçiliği önünde Kuran yaktı. Paludan çarşamba günü İngiltere'de de Kuran yakacağını duyurdu.

Artı Gerçek - Geçen aylarda İsveç'te Stokholm'deki Türk Büyükelçiliği dahil çok sayıda noktada Kuran yakan Danimarka-İsveç çifte vatandaşı, aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan sabah saatlerinde yeni bir provokasyona imza attı. Danimarka'daki Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, Danimarka'nın başkenti Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde polis koruması eşliğinde Kuran yaktı.

'İSLAM'A SAYGI DUYMADIĞIMIZI ERDOĞAN'A GÖSTERMEMİZ ÖNEMLİ'

Paludanelçilik binası önündeki beyaz bir kaba koyduğu Kuran'ı yaktıktan sonra çektiği videoda "İslam'a saygı duymadığımızı tüm dünyaya, İslam dünyasına ve Erdoğan'a göstermemiz çok önemli. Biz İslam'ı hor görüyoruz ve burada istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

İNGİLTERE'DE KURAN YAKACAĞINI DUYURDU

Ramazan ayının başlangıcı olan 23 Mart'ta ise İngiltere'ye gideceğini deduyuran Paludan, Wakefield kentinde Kuran yakacağını söyledi. Partisinin sosyal medya hesabından bir video paylaşan Paludan, "İngiltere'ye gelmeye karar verdim. Bu yüzden 23 Mart 2023 Çarşamba günü, Ramazan ayının başında, İngiltere'nin Wakefield şehrine geleceğim ve halka açık bir yerde Kuran'ı yakacağım" dedi.

Paludan, Ocak ayında İsveç'in başkentinde Stokholm'de yer alan Türk Büyükelçiği'nin önünde polis koruması altına Kuran yakmıştı. Paludan'ın gerçekleştirdiği bu provokasyon sonucu, Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerden ve Türkiye'den İsveç'e yönelik kınamalar ve tepkiler gelmişti. Paludan hakkında, 2022'de İsveç'in Malmö kentindeKuran yakması nedeniyle nefret ve kışkırtma suçundan soruşturma da başlatılmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar