Avrupa Sosyalistler Partisi, İmamoğlu kararını kınadı

Avrupa Sosyalistler Partisi, İmamoğlu kararını kınadı
Avrupa Sosyalistler Partisi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen cezayı kınadı: Avrupalı ilericiler, Erdoğan'ın sürekli saldırılarına maruz kalan PES üyesi CHP ve HDP ile tam bir dayanışma içindedir.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezasına ve siyaset yasağı getirilme girişimine Avrupa Sosyalistler Partisi'nden (PES) de tepki geldi. Açıklamada, “PES ailesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kamu görevlilerine hakaret suçlamasıyla 2 yıldan fazla hapis cezasına çarptırılmasını kınamaktadır" denildi.

PES'in yazılı açıklamasında, İmamoğlu kararı hakkında şu ifadeler kullanıldı: "Avrupalı ilericiler, siyasi muhaliflerini haksız yere suçlayarak ve hapse atarak iktidarı elinde tutmak için her türlü yola başvuran Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sürekli saldırılarına maruz kalan PES üyesi CHP ve HDP ile tam bir dayanışma içindedir. PES ailesi, demokrasiye yönelik bu saldırıları ve demokratik yollarla seçilmiş muhalif siyasetçileri görevden alma girişimlerini asla kabul etmeyecektir.” (ANKA)

Öne Çıkanlar