Barselona'ya acil iniş yapan Pegasus uçağından bir grup Faslı mülteci 'firar etti'

Barselona'ya acil iniş yapan Pegasus uçağından bir grup Faslı mülteci 'firar etti'
Pegasus Havayolları'nın Kasablanka-İstanbul seferini yapan uçağı, hamile bir yolcunun doğum sancılarının başlaması gerekçesiyle Barselona'ya acil iniş yaptı. Ancak kadının rol yaptığı ortaya çıkarken, piste atlayan bir grup Fas vatandaşı kaçtı.

Artı Gerçek - Pegasus Havayolları'na ait bir uçak, hamile bir kadının doğum yapmak üzere olduğu gerekçesiyle İspanya'nın Barselona kentine acil iniş yaptı. Ancak kadının rol yaptığı ortaya çıkarken, Fas vatandaşı 28 kişinin bu sırada kaçtığı belirtildi. Bu kişilerin 13'ü izini kaybetti.

İspanyol basınındaki haberlere göre olay sabaha karşı, Barselona'daki Uluslararası El Prat Havalimanı'nda meydana geldi. Fas'ın Kasablanka (Casablanca) kentinden İstanbul'a gelen Pegasus uçağı, hamile bir yolcunun 'doğum sancılarının başlaması' üzerine acil iniş izni talep ederek havalimanına indi.

Ancak bu sırada bir grup mülteci İspanya'ya yasadışı giriş yapmaya çalıştı. İspanyol basını, uçağın kapıları açılır açılmaz 28 kişinin piste atlayarak kaçmaya başladığını yazdı. Polis bu kişilerden beşini pistte, 10'unu ise daha sonra yakaladı. 15 kişinin ise şu an için izini kaybettirdiği belirtildi.

El Caso gazetesinin haberine göre, hamile kadının rol yaptığı da hastanede anlaşıldı. Sant Joan de Déu Hastanesi'ndeki yetkililer, acile götürülen kadının doğum sancılarının başlamadığını söyledi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar