Beyaz Saray: İsrail, sivillerin çıkışı için saldırılarına 4 saatlik ara verecek

Beyaz Saray: İsrail, sivillerin çıkışı için saldırılarına 4 saatlik ara verecek
Beyaz Saray, İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nin kuzeyinde bulunan sivillerin çıkışı için saldırılara günde 4 saat ara vermeyi kabul ettiğini açıkladı. 4 saatlik ara, 3 saat önce duyurulacak ve ara süresince askeri operasyon yapılmayacak.

Artı Gerçek - Beyaz Saray, İsrail'in Perşembe gününden itibaren günde dört saat boyunca Gazze'nin kuzeyindeki operasyonlarını durdurmayı kabul ettiğini söyledi.

Reuters'ta yer alan habere göre, Beyaz Saray ulusal güvenlik sözcüsü John Kirby, duraklamaların insanların çıkışına imkan tanıyacağını ve önemli adımlar olduğunu söyledi.

'DURAKLAMA 3 SAAT ÖNCEDEN DUYURULACAK'

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre İsrail, Gazze'ye yönelik saldırılarına günde dört saatlik “insani ara” vermeyi kabul etti. ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Kirby, ilk “insani molanın” bugün verileceğini ve İsraillilerin her dört saatlik aralığı en az üç saat önceden duyurmayı taahhüt ettiklerini söyledi.

Kirby, ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile yaptığı görüşmeler de dahil olmak üzere ABD'li ve İsrailli yetkililer arasında son günlerde yapılan görüşmelerin sonucu olduğunu ekledi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar