Dışişleri yetkilisi: Kudüs’teki olay bütün boyutlarıyla araştırılmaktadır

Dışişleri yetkilisi: Kudüs’teki olay bütün boyutlarıyla araştırılmaktadır
İsrail'in açıklaması göre bir Türkiye vatandaşının Doğu Kudüs'te İsrailli bir polise bıçakla saldırmasının yankıları sürüyor. Bir dışişleri yetkilisi, "Olay bütün boyutlarıyla araştırılmaktadır" dedi.

Artı Gerçek - İsrail'i turist vizesiyle ziyaret eden bir Türkiye vatandaşının, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde İsrailli bir polisi bıçakladığı iddiası sonrası öldürüldüğünün açıklanmasının ardından, Dışişleri Bakanlığı'nın olayı "bütün boyutlarıyla araştırdığı" belirtildi.

ANKA'ya konuşan bir Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, "Konu Tel Aviv Büyükelçiliğimiz ve Kudüs Başkonsolosluğumuzca yakından takip edilmektedir. Olay bütün boyutlarıyla araştırılmaktadır" dedi.

NE OLMUŞTU?

İsrail polisi, Doğu Kudüs'teki El Halil Kapısı'nda bugün bir kişinin sınır polisine bıçaklı saldırdığını savunmuştu. Açıklamada Türkiye vatandaşı olan 34 yaşındaki saldırganın, yaralı polis ile bir diğer polis tarafından olay yerinde öldürüldüğü belirtilmişti.

İsrail basını bu kişinin isminin Hasan Saklanan olduğunu ve İsrail'e dün Ürdün üzerinden, turist vizesi ile yasal yollardan girdiğini ileri sürmüştü.

Cumhuriyet gazetesi ise Saklanan'ın, Urfa'da Kepez Mahallesi Camisi'nde imam olarak görev yaptığını yazdı. Haber, Şanlıurfa İl Müftülüğü'ne dayandırıldı.

Olay, Gazze'deki saldırıları nedeniyle İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gergin olduğu bir dönemde meydana geldi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar