Dışişleri'nden Katz'ın 'Diktatör Erdoğan' paylaşımına tepki: Gündem değiştirme çabası

Dışişleri'nden Katz'ın 'Diktatör Erdoğan' paylaşımına tepki: Gündem değiştirme çabası
Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Katz’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki "Soykırımla suçlanması gereken diktatör Erdoğan'dır" paylaşımına tepki gösterdi.

Artı Gerçek - İsrail Dışişleri Bakanı İsrael Katz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da sık sık dile getirdiği ülkesinin sürdürdüğü katliamlara yönelik "soykırım" suçlamasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı üzerinden soykırım suçlamalarını reddeden Katz, asıl soykırımla suçlanması gerekenin Erdoğan olduğunu söyledi.

Katz'ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"Soykırımla suçlanması gereken ise Kürt vatandaşlarını katleden, Kuzey Kıbrıs'ı işgal eden, insanlık suçları işleyen diktatör Erdoğan'dır "

DIŞİŞLERİ'NDEN TEPKİ: GÜNDEM DEĞİŞTİRMEYE YÖNELİK FAYDASIZ ÇABA

Dışişleri Bakanlığı, Katz'ın Erdoğan'ı hedef alan paylaşımı sonrası yaptığı açıklamada, paylaşım için "İsrail’in Filistin’de işlediği suçlarla ilgili gündemi değiştirmeye yönelik faydasız bir çaba" denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Ekim ayından bu yana 40 bine yakın Filistinliyi öldüren ve dün gece bir çadır kampına yönelik saldırıda onlarca masum Filistinliyi barbarca katleden Netanyahu Hükümetidir. Bu suçlara ortak olan herkes, uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır.

Türkiye olarak adaleti ve Filistinlilerin haklarını savunmaya devam edeceğiz." (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar