Donetsk Halk Cumhuriyeti, Donbass'ta Google'ı yasakladı

Donetsk Halk Cumhuriyeti, Donbass'ta Google'ı yasakladı
Yayınlanma:
A+ A-
Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sürerken, Kremlin destekli Donetsk Halk Cumhuriyeti, çatışmaların en yoğun yaşandığı Donbass bölgesinde Google'a erişimin engellendiğini duyurdu.

Donetsk Halk Cumhuriyeti, Donbass bölgesinde Google’ı yasakladı. "Ruslara karşı şiddeti" teşvik etmekle suçladığı teknoloji devi Google’a erişimin engellendiğini duyuran Donetsk Halk Cumhuriyeti,arama motorunun Ukrayna’ya yönelik bariz desteği nedeniyle, Putin’in güçlerinin hayatlarını riske attığını öne sürdü.

T24'de yer alan habere göre; Denis Pushilin, Telegram hesabından yaptığı açıklamada, "Batı ve Ukrayna, Donetsk Halk Cumhuriyeti üzerinde eşi görülmemiş bir baskı uyguluyor ve güvenlik için tehdit oluşturuyor. Bu baskının amacı, Donetsk Halk Cumhuriyeti sakinlerini korkutmak ve moralleri bozmak. Başarılı olmayacaklarından eminiz, çünkü sahip olduğumuz ruhu kırmak mümkün değil. Ancak olaylara tepkisiz kalmamız da söz konusu değil." dedi.

Pushilin sözlerine, "Google, suç politikasını izlemeyi bırakır ve hukukun, ahlakın ve sağduyunun ana akımına dönerse, çalışması için hiçbir engel kalmayacaktır." ifadeleriyle devam etti. Google’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Donetsk Halk Cumhuriyeti, dünyada yalnızca Rusya, Suriye ve Kuzey Kore tarafından tanınıyor.