Ekvador'da 6.8 büyüklüğünde deprem: Dört ölü

Ekvador'da 6.8 büyüklüğünde deprem: Dört ölü
Yayınlanma:
A+ A-
Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde ilk belirlemelere göre dört kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.

Artı Gerçek - Ekvador'un Balao şehrinin 6 kilometre kuzeydoğusunda yerel saatle 12.12'de, 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Peru'da da hissedildi.

Ekvador hükümetinin yaptığı açıklamada, Cumartesi öğleden sonra Ekvador'un güneyinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından en az dört kişinin vefat ettiği belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu'na (USGS) göre, deprem güneydeki Baláo kasabası yakınlarında meydana geldi ve 65 km'den (yaklaşık 41 mil) daha derindi.

CNN'de yer alan habere göre, yetkililer, Azuay eyaletine bağlı Cuenca şehrinde arabalarının üzerine duvarın çökmesi sonucu bir kişinin, El Oro eyaletine bağlı Jambelí Adası'nda bir güvenlik kamera kulesinin çökmesi sonucu üç kişinin daha vefat ettiğini, çok sayıda yaralının olduğunu söyledi.

USGS, artçı depremlere karşı "turuncu bir alarm" verdi.

Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olan Cuenca'daki binalarda hasat meydana geldi. Tarihi şehir, BM'nin dünya mirası alanları listesinde yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar