Elon Musk uygulamayı durdurdu

Elon Musk uygulamayı durdurdu
Twitter'ın tartışmalı abonelik planı fiyaskoya dönüşünce 48 saat sonra sonlandı.

Artı Gerçek - Elon Musk Twitter'ı satın alınca doğrulama işareti olan "mavi tik"i parayla satmaya başlamıştı. Bu abonelik sistemi 48 saat sonra büyük ölçüde fiyaskoya dönüşmesinin ardından iptal edildi.

Kendilerini Elon Musk olarak tanıtan tüm hesaplar kapatılırken, insanların "mavi tik"leri Twitter CEO'sunun dışındaki figürlerle dalga geçmek için de kullanması dikkat çekti.

DOĞRULANMIŞ HESAPLAR ÜZERİNDEN MUSK'LA DALGA GEÇTİLER

Eski ABD Başkanı George W. Bush'a ait olduğunu belirten "doğrulanmış" bir hesap, “Iraklıları öldürmeyi özledim” yazdı. Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'in adına açılmış başka bir "doğrulanmış" hesapsa "Aynen, samimi olmamı istersen" yanıtını verdi.

Bir kullanıcıysa ABD menşeli silah firması Lockheed Martin'i taklit ederek, insan hakları ihlalleri nedeniyle ABD, Suudi Arabistan ve İsrail'e satışları sonlandırdıklarını ilan etti.

İLAÇ FİRMASININ BÜYÜK ZARAR ETMESİNE NEDEN OLDU

En ilginç vakaysa, bir 'mavi tik'li hesabın küresel insülin arzının yüzde 90'ından sorumlu olan üç büyük ilaç firmasına milyonlarca dolar kaybettiren bir paylaşım yapması oldu. Eli LIlly ve Company'yi taklit eden bir 'doğrulanmış' hesap, "insülinin artık ücretsiz olduğunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz" açıklamasının ardından firma borsada on milyarlarca dolar kaybetti.

8 dolar ücretli olan Twitter Blue abonelik hizmeti artık iOS mağazasında mevcut değildi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar