Erbil Valisi Ferset Sofi, Coronavirus nedeniyle hayatını kaybetti

Erbil Valisi Ferset Sofi, Coronavirus nedeniyle hayatını kaybetti
Bir süredir Ankara'da Covid-19 tedavisi gören Ferset Sofi, bu sabah yaşamını yitirdi. 20 Ekim'de Sofi'nin Covid-19 testinin pozitif çıktığı bildirilmişti.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başkenti Erbil'de, Vali Ferset Sofi, yakalandığı Coronavirus (Covid-19) nedeniyle bu sabah hayatını kaybetti.

Erbil Valisi Ferset Sofi, yaklaşık bir ay önce Coronavirus'e yakalanmıştı. Durumunun ağırlaşması üzerine Türkiye'ye getirilen 42 yaşındaki Sofi, bir süredir Ankara'daki bir özel hastanede tedavi görüyordu. Erbil Basın Ofisi, Ferset Sofi'nin 20 Ekim'de Covid-19'a yakalandığını duyurmuştu. 

FERSET SOFİ KİMDİR?

Ferset Sofi 1978’de Erbil’in Çomak ilçesinde doğdu.  Erbil Politeknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olan Sofi, Kürdistan Parlamentosu 4’üncü dönem milletvekiliydi.

Kürdistan Bölgesi Anayasa Hazırlık Komisyonu ve Parlamento İç Tüzük Komisyonunda yer alan Sofi, Kürdistan Bölgesi Başkanlığı’nda hukuk danışmanlığı görevini de yürüttü.

Kürdistan Bölgesi Yüksek Reform Komisyonu’nda da görev üstlenen Sofi, Eylül 2019’de Erbil Valiliği görevine getirilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar