FBI'dan eski Türk Hava Yolları yetkilisinin evine baskın

FBI'dan eski Türk Hava Yolları yetkilisinin evine baskın
Yayınlanma:
A+ A-
FBI'ın New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın seçim kampanyasıyla ilgili soruşturma çerçevesinde eski bir THY yetkilisinin evine baskın düzenlendiği öğrenildi.

Artı Gerçek - Federal Soruşturma Bürosu Dairesi FBI, Kasım ayının ilk günlerinde eski bir Türk Hava Yolları yetkilisinin New Jersey'deki evine baskın düzenledi.

Voice of America Türkçe'nin New York Times gazetesinden aktardığı habere göre, eski THY yetkilisinin evine düzenlenen baskın, New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın seçim kampanyasıyla ilgili soruşturma çerçevesinde gerçekleştirildi.

FBI’ın evine baskın düzenlediği eski Türk Hava Yolları yetkilisinin isminin Cenk Öcal olduğu gazetenin haberinde yer aldı.

Türk Hava Yolları’nda eski yönetici olduğu belirtilen Cenk Öcal’ın Adams’ın seçildikten sonra göreve geçiş ekibinde yer aldığı da kaydediliyor.

Bu eşgüdümlü baskınların Adams’ın 2021 seçim kampanyasına yönelik geniş çaplı yolsuzluk soruşturması olduğuna dair kamuoyuna yansıyan ilk işaret olduğu yorumu da New York Times’ın haberinde yer aldı.

Şu ana kadar soruşturmada adı geçenlere herhangi bir suçlama yöneltilmedi.

Birkaç hafta önce Abbasova, Adams’la birlikte New York’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl etkinliğine katılmıştı.

Adams, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Muhtemelen bu kentin tarihinde Türkiye’yi sadece bir defa ziyaret etmeyen tek belediye başkanı benim” demişti. (Kaynak)

Öne Çıkanlar