Film senaryosu gibi: 1,5 milyon dolar değerindeki Buda heykeli çalındı

Film senaryosu gibi: 1,5 milyon dolar değerindeki Buda heykeli çalındı
Yayınlanma:
A+ A-
ABD'de faaliyet yürüten bir galeride sergilenen tarihi Buda heykelinin çalındığı ortaya çıktı. Los Angeles'ta meydana gelen olayla ilgili henüz gözaltına alınan olmazken, çalınan parçanın değerinin yaklaşık 1,5 milyon dolar olduğu açıklandı.

Artı Gerçek - ABD'nin Los Angeles kentindeki bir galeride sergilenen 1,5 milyon dolar (yaklaşık 40 milyon 500 bin Türk Lirası) değerindeki tarihi Japon Buda heykelinin geçen hafta çalındığı ve hırsızlık anının güvenlik kameralarına yansıdığı ortaya çıktı.

AA'nın aktardığına göre, Los Angeles Emniyeti'nden yapılan açıklamaya göre yaklaşık 114 kilo ağırlığındaki heykel, 18 Eylül'de sergilendiği Barakat Galerisi'nden çalındı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda, hırsızların galeriye bir kamyonet ile geldiği ve galerinin arka bahçesinde bulunan heykeli kamyonete yükledikleri görülüyor.

Galerinin sahibi Fayez Barakat, yerel basına yaptığı açıklamada, heykelin çok değerli olduğunu belirterek, "Bu heykel daha önce evimin arka bahçesindeydi, daha sonra herkes görüp hayran kalsın diye bu heykeli galerinin arka bahçesine getirmiştik" dedi. Barakat, Japonya'daki Edo Dönemi'ne (1603-1867) ait eseri, 55 yıl önce satın aldığını dile getirdi. Los Angeles Polisi, olaya ilişkin henüz kimsenin gözaltına alınamadığını, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarının incelendiğini duyurdu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar