Fransa'da çocuklara bıçaklı saldırı: Suriyeli saldırgana cinayete teşebbüs suçlaması yöneltildi

Fransa'da çocuklara bıçaklı saldırı: Suriyeli saldırgana cinayete teşebbüs suçlaması yöneltildi
Yayınlanma:
A+ A-
Fransa'da dördü çocuk altı kişiyi bıçakla yaralayan Suriyeli mülteciye "cinayete teşebbüs" suçlaması yöneltildi. 31 yaşındaki saldırgan tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Artı Gerçek - Fransa'nın güneyindeki Annecy kentindeki bir parkta perşembe günü yaşları bir ile üç arasında değişen dört çocuğu ayrıca iki yetişkini bıçakla yaralayan Suriyeli mülteciye "cinayete teşebbüs" ve "polise silahla direnmek" suçlamaları yöneltildi. Fransız savcılar Suriyeli bir Hristiyan olan 31 yaşındaki Abdülmesih Hanun adlı mültecinin terörizm bağlantısı olmadığını açıklamıştı.

Annecy Cumhuriyet Savcısı Line Bonnet-Mathi bugün Annecy Adalet Sarayı'nda düzenlediği basın şüphelinin tutuklu yargılanmak üzere cezaevine nakledildiğini duyurdu. Savcı Bonnet-Mathi saldırganın "konuşmak istemediğini" ayrıca zanlı üzerinde yapılan uyuşturucu ve alkol testlerinin negatif çıktığını açıkladı.

YARALILARIN HAYATİ RİSKİ OLMADIĞI DUYURULDU

Annecy Cumhuriyet Savcısı Bonnet-Mathi saldırıda yaralanan dördü çocuk altı kişinin sağlık durumlarına ilişkin de bilgi verdi. Savcı yaralılardan hiçbirinin hayati riski olmadığını söyledi. Saldırı sırasında yaralanan iki yetişkin de hayati tehlikeyi atlattı. Savcılar, saldırgan tarafından ilk önce bıçaklanan yetişkinlerden birinin ayrıca polisin saldırganı durdurmaya çalıştığı sırada polis kurşunuyla yaralandığını da doğruladı.

FRANSA'YA YAPTIĞI MÜLTECİ BAŞVURUSU REDDEDİLMİŞ

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron saldırıyı bir "korkaklık eylemi" olarak nitelendirmiş ve cuma günü mağdurları ve ailelerini hastanede ziyaret etmişti. Saldırgan Abdülmesih Hanun'un İsveç'te mülteci statüsüne sahip olduğu ancak Fransa, İtalya ve İsviçre'deki sığınma talebinde başarısız olduğu ortaya çıkmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar