Fransa'da parkta oynayan çocuklara bıçaklı saldırı: Dördü ağır altı yaralı

Fransa'da parkta oynayan çocuklara bıçaklı saldırı: Dördü ağır altı yaralı
Yayınlanma:
A+ A-
Fransa'nın güneydoğusundaki Annecy gölü yakınlarındaki bir parkta oynayan çocuklara bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıda iki yetişkin ve dört çocuk yaralandı. Saldırgan gözaltına alındı.

Artı Gerçek - Fransa'nın güneydoğusunda bulunan Annecy kentinde kimliği henüz belirsiz Suriyeli bir kişi kentte bulunan gölün yakınlarındaki bir parkta oynayan çocuklara bıçaklı saldırı düzenledi. Saldırıda, dört çocuk ve iki yetişkin yaralandı. En küçüğü 22 aylık olan dört çocuğun durumunun ağır olduğu duyuruldu. Çocuklardan birinin üç yaşında diğerlerininse iki yaşında olduğu açıklandı. Saldırgan 'cinayete teşebbüs' suçlamasıyla gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Gérald Darmanin Twittter hesabından yaptığı açıklamada, aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin bıçakla yaralandığını söyledi. Darmanin saldırganın "güvenlik güçlerinin hızlı müdahalesi sayesinde" yakalandığını duyurdu.

SALDIRGAN İLTİCA İŞLEMLERİ SÜREN BİR SURİYELİ

BFMTV'nin haberine göre saldırgan 1991 doğumlu Abdülmesih H. adlı bir Suriye vatandaşı. Saldırganın geçen kasım ayında mültecilik başvurusu yaptığı da belirtildi. Fransa'ya yasal yollarla gelen Abdülmesih H.'nin daha önce İsveç'ten mültecilik statüsü elde ettiği de açıklandı.

MACRON: FRANSA ULUSU ŞOKTA

Ulusal Kongre'de milletvekilleri saldırıda yaralananlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunurken Başbakan Elisabeth Borne'un olay yerine doğru yola çıktığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da saldırıyla ilgili Twitter'da yaptığı açıklamada, "Çocuklar ve bir yetişkin yaşamla ölüm arasında. Ulus şokta" diyerek saldırıyı "mutlak bir korkaklık eylemi" olarak nitelendirdi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar