MEDEF: Şantaja boyun eğmek söz konusu olamaz

MEDEF: Şantaja boyun eğmek söz konusu olamaz
Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Ekim 2020 03:01
A+ A-
'Cumhuriyetçi değerlerimize bağlı kalma meselesidir. İlkeleri işin önüne koymanın zamanı vardır.'

Fransa ürünlerine yönelik boykot çağrısını bir 'şantaj' olarak değerlendiren Fransa Girişimcilik hareketi, boykota karşı direniş çağrısında bulundu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Fransa ürünlerine boykot çağrısının ardından tartışmalar devam ediyor. Fransa Girişimcilik Hareketi (MEDEF) isimli ülkedeki en büyük işveren örgütü, şirketlere, 'boykot şantajına karşı direniş' çağrısı yaptı.

RMC kanalına konuşan MEDEF Başkanı Geoffroy Roux de Bezieux, "Coronavirus pandemisinin vurduğu şirketler için yeni bir kötü haber niteliğindeki boykotun aptallık olduğunu" söyledi. 

Roux de Bezieux, "Şantaja boyun eğmek söz konusu olamaz. Bu, cumhuriyetçi değerlerimize bağlı kalma meselesidir. İlkeleri işin önüne koymanın zamanı vardır" dedi.

NE OLMUŞTU?

Fransa'da Charlie Hebdo katliamı davasının başlamasından hemen önce Muhammed peygamberin karikatürlerinin yeniden yayımlaması üzerine karikatürleri öğrencilerine gösteren bir tarih öğretmen başı kesilerek öldürüldü. Fransa Cumhurbaşkanı Macron yaptığı açıklamada, "Samuel Paty Cumhuriyeti özümsediği için, İslamcıların geleceğimizi istemesi nedeniyle öldürüldü. Çünkü biliyorlar ki, onun gibi sessiz kahramanlar olduğu sürece asla geleceğimize sahip olamayacaklar. Fransa karikatürlerden vazgeçmeyecek" dedi.

Tartışmalar üzerine kimi Müslüman ülkelerde Fransa'ya boykot çağrısı yapılırken son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan da Fransa ürünlerinin boykot edilmesi gerektiğini söyledi.

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar