'Fuarda sergilenen' helikopter Madrid çevreyoluna düştü

'Fuarda sergilenen' helikopter Madrid çevreyoluna düştü
İspanya'nın başkentinde bir helikopter çevreyoluna çakıldı. El Mundo gazetesine göre helikopter, dün biten fuarda sergilenen araçlardan biri olabilir.

Artı Gerçek - İspanya'nın başkenti Madrid'in M-40 çevreyoluna bir helikopter düştü. El Mundo gazetesi, helikopterin kentin ev sahipliği yaptığı fuarda sergilenen araçlardan birine benzediğini yazdı. Olayda üç kişi hafif yaralandı.

Yetkililerin açıklamasına göre helikopter çevreyolunda refüje düşerken, bir arabaya da çarptı. Helikopterin içindeki kişilerden biri kaza sonrası dışarıya kendisi çıkarken, diğerinin uyluk kemiğinin kırıldığı ve sağlık görevlileri tarafından kurtarıldığı belirtildi. Kazada, helikopterin çarptığı aracın sürücüsü de hafif yaralandı.

El Mundo gazetesi, kentin yakın zamanda Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Konseyi (EASA) ile Avrupa Helikopter Birliği'nin (EHA) ortak fuarına ev sahipliği yaptığını, düşen helikopterin de fuarın bir parçası olabileceğini yazdı. Helikopter sektörünün en önemli fuarlarından biri olan dört günlük etkinliğin kapılarını dün kapattığı belirtildi. Kazaya sert rüzgarın yol açtığı iddia ediliyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar