Gazze'de üç rehinenin cesedine ulaşıldı

Gazze'de üç rehinenin cesedine ulaşıldı
İsrail Ordusu Sözcüsü Daniel Hagari, 7 Ekim 2023'te Hamas tarafından kaçırılan üç rehinenin cesedinin bulunduğunu duyurdu. Hagari, Hamas'ın üç kişiyi Nova müzik festivalinden kaçmaya çalışırken öldürdüğünü söyledi.

Artı Gerçek - Hamas'ın 7 Ekim'de müzik festivaline yaptığı saldırıdan sonra haber alınamayan 22 yaşındaki Shani Louk, 28 yaşındaki Amit Buskila ve 56 yaşındaki Itzhak Gelerenter'in cesetleri bulundu.

İsrail Ordusu (IDF) Sözcüsü Daniel Hagari, Hamas'ın üç kişiyi Nova müzik festivalinden kaçmaya çalışırken öldürdüğünü söyledi.

Ordu Sözcüsü, cesetlerin dün gece saatlerinde Gazze'de bulunduğunu duyurdu ancak ayrıntılı bilgi vermedi.

louk-jgp.webp
7 Ekim'deki saldırıda, Louk'un yarı çıplak bedeni bir kamyonetin arkasına yerleştirilmiş ve cesedine şiddet uygulanmıştı.

GAZZE SAVAŞINDA BİNLERCE KİŞİ ÖLDÜ

Hamas 7 Ekim'de İsrail'de müzik festivaline düzenlediği saldırıda yaklaşık bin 200 kişiyi öldürürken, 250 kişiyi rehin almıştı. İsrail hâlâ Gazze'de 100 rehinenin olduğunu ve 30 cesedin daha bulunduğunu belirtiyor.

Gazze'deki sağlık yetkililerine göre ise 7 Ekim'den sonra İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 35 binden fazla kişi öldü. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar