Hamaney'den Reisi açıklaması: Ülkenin yönetimi kesintiye uğramayacak

Hamaney'den Reisi açıklaması: Ülkenin yönetimi kesintiye uğramayacak
İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopterinin düşmesi hakkında açıklama yaptı. Dua ettiğini belirten Hamaney, "Devlet işlerinde hiçbir kesinti yaşanmayacak" dedi.

Artı Gerçek - İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan'ı taşıdığı sırada düşen helikopteri arama çalışmaları sürerken, ülkenin dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'den ilk açıklama geldi. Hamaney, potansiyel halefi olarak görülen Reisi'nin sağlığının yerinde olması için dua ettiğini belirtti.

Hamaney, ülkenin yönetiminin bu olaydan etkilenmeyeceği mesajı vererek, "Halkımız endişelenmesin. İran'ın devlet işlerinde hiçbir kesinti yaşanmayacak" dedi.

İran Cumhurbaşkanı Reisi, Azerbaycan sınırında Azeri mevkidaşı İlham Aliyev ile birlikte baraj açılışına katılmıştı. Reisi'nin ve Emirabdullahiyan'ın yanı sıra Doğu Azerbaycan Valisi Ayetullah El Haşim ve Tebriz Cuma İmamı Ayetullah El Haşim'i taşıyan helikopter, açılış dönüşünde ülkenin kuzeybatısındaki doğu Azerbaycan vilayeti üzerinde kaza yaptı.

Üç helikopterin bulunduğu konvoydaki diğer iki araç sağ salim dönerken, Reisi'nin helikopterinin kötü hava koşulları nedeniyle dağlık bir noktada ormana 'sert iniş' yaptığı açıklandı. Ancak helikopterdekilerden haber alınamazken, yoğun sis, yağmur ve çamur nedeniyle arama kurtarma ekipleri henüz kaza noktasına ulaşamadı.

Reuters ajansına konuşan bir İranlı yetkili, Reisi ve Emirabdullahiyan dahil, helikopterdekilerin hayatlarından endişe duyduklarını söyledi. (DIŞ HABERLER)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar