Hindistan'da yarım tondan fazla esrar kayboldu: Polis, fareler 'yedi' dedi

Hindistan'da yarım tondan fazla esrar kayboldu: Polis, fareler 'yedi' dedi
Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde polis ele geçirdiği yarım tondan fazla esrarı farelerin yediğini öne sürdü. Mahkeme polisten olayla ilgili somut kanıt sunmasını istedi.

Artı Gerçek- Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletindeki Mathura kentinde ilginç bir olay yaşandı.

Hindistan basınının aktardığına göre, eyaletteki bir mahkeme polisten, uyuşturucu satıcılarından ele geçirilen ve karakollara ait depolarda tutulan yarım tondan fazla (581 kilogram) esrarı kanıt olarak sunmasını istedi.

Mathura polisinden mahkemeye gelen yanıtta iki ayrı depoda tutulan esrarın büyük kısmının fareler tarafından yenilerek yok edildiği söylendi.

Mathura polisi iki ayrı olayda 386 kilogram ve 195 kilogram esrarı uyuşturucu satıcılarından ele geçirmiş ve depolamıştı.

'FARELER ÇOK KÜÇÜK VE POLİSTEN KORKMUYORLAR'

Polis yetkilisi mahkemeye yaptığı açıklamada " Karakollarda depolanan malzemelerin farelere karşı korunabileceği bir yer yok. Farelerin yediğinden geri kalan esrar polis tarafından yok edildi" dedi.

Polis yetkilisi sözlerini "Fareler çok küçük. Polisten de korkmuyorlar. Polisin bu sorunu çözmek için gerekli uzmanlığı da yok" ifadelerini kullandı.

Mahkeme yargıcı Sanjay Chaudhary ise Mathura polisinden 581 kilogram esrarın fareler tarafından yendiğine ilişkin somut kanıt sunarak 26 Kasım'a kadar bir rapor hazırlamasını ve "fare sorununu" çözmesini istedi. Mahkeme ayrıca depolanan geri kalan esrarın yok edilmesi ya da açık artırma ile araştırma laboratuvarlarına gönderilmesi talimatını da verdi.

GEÇEN YIL POLİSİN ELE GEÇİRİLEN İÇKİLERİ ÇETELERE SATTIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

2021 yılında yine Uttar Pradeş eyaletindeki Etah ilçesinde ele geçirilen ve polis karakolunda tutulan 1400 karton alkollü içkiyi farelerin tükettiği iddia edilmişti.

Ancak konuyu araştıran Hindistanlı yetkililer polisin ele geçirilen içkileri yerel çetelere sattığını ortaya çıkarmıştı.

2017 yılında Hindistan'ın Bihar eyaletinde de polisin ele geçirdiği binlerce litrelik alkollü içkinin "ortadan kaybolmasının" suçunu polis yine farelere atmıştı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar