Hindistan'da cinsel saldırıya uğrayan çocuk, fail erkek ve annesi tarafından yakıldı

Hindistan'da cinsel saldırıya uğrayan çocuk, fail erkek ve annesi tarafından yakıldı
Yayınlanma:
A+ A-
Hindistan'ın kuzeyindeki Uttar Pradeş eyaleti yine bir cinsel saldırı haberiyle gündemde. 15 yaşındaki bir çocuk, hamile olduğu ortaya çıkınca saldırının faili erkek ve onun annesi tarafından yakılarak öldürülmek istendi.

Artı Gerçek - Sıklıkla toplu tecavüz haberleriyle gündeme gelen, 2021 yılı resmi verilerine göre her gün 87 kadının cinsel saldırıya uğradığı Hindistan'da bir hafta önce yine benzer bir olay meydana geldi.

Hindistan'ın kuzeyindeki Uttar Pradeş eyaletinde tecavüze uğrayan 15 yaşındaki bir çocuk, hamile kaldığını öğrenen erkek ve erkeğin annesi tarafından 6 Ekim'de saldırıya uğrayarak yakılmak istendi.

Polis yetkilisi Kamleş Kumar Dixit, CNN'e yaptığı açıklamada yaralı olarak hastanede tedavi altına alınan çocuğa saldırıda bulunan kişinin, 18 yaşındaki kuzeni olduğunu söyledi.

Dixit, üç aylık hamile olan çocuğun kuzeni ve kuzeninin annesi tarafından "zorla evlendirilmek" üzere bir eve çağırıldığını, bu sırada da gaz yağı ile saldırıya uğradığını söyledi.

Polis 18 yaşındaki erkeğin ve annesinin cinayete teşebbüs suçlamasıyla tutuklandığını söyledi. Çocuğun hayati tehlikesi devam ediyor.

Daha önce de tecavüz mağdurlarının yakılmasıyla gündeme gelen ülkede kadına yönelik şiddet vakaları ve kadın cinayetlerindeki artış geçtiğimiz aylarda Avrupa Parlamentosu'nun da gündemine gelmiş, AP milletvekili Samira Rafela, ülkede her 18 dakikada bir kadına tecavüz edildiğini açıklamıştı.

Ülkede sıklıkla toplu tecavüz vakaları da gündeme geliyor.

Son olarak 2020 yılında yine Uttar Pradeş eyaletinde 19 yaşındaki bir Dalit kadınının üst kasttan dört erkek tarafından toplu tecavüze uğraması sonucu ölmesi ülkede infiale yol açmış, ülke günlerce süren kadın eylemlerine sahne olmuştu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar