Hindistan'daki tapınakta kuyuya düşen 12 kişi öldü

Hindistan'daki tapınakta kuyuya düşen 12 kişi öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Hindistan'ın Madya Pradeş eyaleti Indore şehrindeki bir tapınakta bulunan kuyunun çatısının çökmesi üzerine 30'dan fazla kişi kuyuya düştü. Kuyuya düşenlerden 12'si öldü.

Artı Gerçek - Hindistan'ın Madya Pradeş eyaleti Indore şehrindeki bir tapınakta bulunan kuyunun çatısının çökmesi üzerine kuyuya düşenlerden 12'si öldü. Hindustan Times'ın haberinde, olayın, Ram Navami Festivali esnasında Beleshwar Mahadev Jhulelal Tapınağı'nda bulunan eski bir büyük kuyunun (bavdi) çatısının çökmesiyle meydana geldiği belirtildi.

Festival esnasında çok sayıda kişinin eski kuyunun çatısına çıktığı ve çatının ağırlığı taşıyamayarak çöktüğü aktarılarak, 30'dan fazla kişinin kuyuya düştüğü açıklandı. Hindistan basını 12 kişinin öldüğünü, 19 kişinin ise kuyudan kurtarıldığını duyurdu.

Eyalet Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, yaptığı açıklamada, "Indore Polisi ve bölge yönetiminden üst düzeyli görevliler, kurtarmaya bizzat nezaret ediyor" dedi. Başbakan Narendra Modi ise sosyal medya hesabından kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar