İlk kez 60 yaşında bir kadın kainat güzeli yarışmasına gidiyor

İlk kez 60 yaşında bir kadın kainat güzeli yarışmasına gidiyor
Arjantin'de yaşayan 60 yaşındaki avukat ve gazeteci Alejandra Marisa Rodriguez, Buenos Aires Kainat Güzeli (Miss Universe) seçildi. Rodriguez, "Kadınların sadece fiziksel güzelliği değil, başka değerleri de temsil ettiği yeni bir dönem başlatıyoruz" dedi.

Artı Gerçek - Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te düzenlenen güzellik yarışmasının birincisi Alejandra Marisa Rodriguez oldu. Rodriguez, 60 yaşında bir güzellik yarışmasını kazanan ilk kadın olarak tarihe geçti.

Avukatlık ve gazetecilik mesleklerine sahip Rodriguez, 34 yarışmacı arasından birinci seçildiği Miss Universe Buenos Aires yarışmasının ardından tacını giydikten sonra şunları söyledi:

"Kadınların sadece fiziksel güzelliği değil, başka değerleri de temsil ettiği yeni bir dönem başlatıyoruz. Günümüzde bunu başlatan kişi ben oldum."

HEDEFİ KAİNAT GÜZELLİK YARIŞMASI

Rodriguez'in sıradaki hedef ise 2024 Kainat Güzeli olmak. mayıs ayında Arjantin çapındaki yarışmayı da (Miss Universe Argentina) kazanırsa eylül ayında Meksika'da yapılacak olan Kainat Güzellik Yarışması'na katılacak.

ekran-goruntusu-2024-04-27-183513.jpg

Miss Universe Buenos Aires Eyalet organizasyonu, Rodriguez'in zaferini sosyal medya hesabından kutlayarak, onun güzellik yarışmaları dünyasında "bir umut ışığı ve değişimin başlangıcı olduğunu" belirtti. Miss Universe güzellik yarışmalarında 1958'den bugüne uygulanan 18-28 arası yaş sınırı geçtiğimiz sene kaldırılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar