İngiltere ve Almanya Kahire'ye yapılan uçuşları askıya aldı

İngiltere ve Almanya Kahire'ye yapılan uçuşları askıya aldı
British Airways ve Lufthansa, uçuşları güvenlik endişeleri nedeniyle durdurduklarını açıkladı.

İngiliz havayolu şirketi British Airways ve Alman havayolu şirketi Lufthansa güvenlik endişeleri nedeniyle Mısır'ın başkenti Kahire'ye yapılan uçuşları askıya aldı.

British Airways'den yapılan açıklamada, "Güvenlik düzenlemelerimizi dünyanın her yerindeki tüm havaalanlarımızda sürekli gözden geçiriyoruz ve daha fazla değerlendirmeye olanak sağlamak için tedbiren yedi gün boyunca Kahire'ye olan uçuşları askıya aldık." ifadeleri kullanıldı. 

Açıklamada yolcu ve ekip güvenliğinin, şirketin önceliği olduğu belirtildi. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, dün, Mısır'a seyahat edecek olan İngiliz vatandaşlarını "uçuşlara yönelik artan terörizm riski" konusunda uyararak, "Mısır'dan İngiltere'ye olan uçuşlar için ek güvenlik önlemleri uygulandığını" duyurmuştu.

Alman havayolu şirketi Lufthansa'nın da yine güvenlik endişeleri nedeniyle Kahire'ye yapılan uçuşları askıya aldığı bildirildi.

Şirketten Tagesschau internet sitesine yapılan açıklamada, ''Yapılan değerlendirmeler sonrası Kahire uçuşlarımızı geçici olarak askıya aldık" ifadesi kullanıldı. (Kaynak. NTV) 

Öne Çıkanlar