İskoçya Başbakanı’nın ailesi, mahsur kaldıkları Gazze'den ayrıldı

İskoçya Başbakanı’nın ailesi, mahsur kaldıkları Gazze'den ayrıldı
Yayınlanma:
A+ A-
İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf'un 28 gündür Gazze'de mahsur kalan kayınpederi ve kayınvalidesi bölgeden ayrıldı. Yusuf ve eşi, "Gazze halkının devam eden acıları nedeniyle kalbimiz kırık" açıklaması yaptı.

Artı Gerçek - İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf’un Gazze'de mahsur kalan kayınpederi ve kayınvalidesinin bugün Refah Sınır Kapısı üzerinden bölgeyi terk edenler arasında olduğu açıklandı.

Yusuf'un ailesi, 7 Ekim saldırıları sırasında Gazze'deki akrabalarını ziyaret ediyordu. Eşinin annesi ve babası, Elizabeth ve Maged El Nakla, 28 gün sonra güneydeki Refah sınır kapısından çıkış yaparak Gazze'den ayrıldı.

Hamza Yusuf ve eşi bugün yaptıkları açıklamada, "Her ne kadar derin bir rahatlama hissetsek de Gazze halkının devam eden acıları nedeniyle kalbimiz kırık" ifadelerini kullandı.

Açıklama şöyle devam etti:

"Masum Gazze halkının katledilmesine ve acı çekmesine son vermek için sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Tüm taraflara acil ateşkes konusunda anlaşmaya varmaları ve yakıt da dahil olmak üzere önemli miktarda yardımın çok uzun süredir toplu cezalandırmaya maruz kalmış bir nüfusa ve tüm rehinelere ulaştırılabilmesi için bir insani koridorun açılması yönündeki çağrımızı yineliyoruz." (Kaynak)

Öne Çıkanlar