İsrail, Batı Şeria'da yine mülteci kampı bastı: Altı ölü

İsrail, Batı Şeria'da yine mülteci kampı bastı: Altı ölü
Gazze'deki bombardımanın yanı sıra işgal altındaki Batı Şeria'da da saldırılarını sürdüren İsrail güçleri El Fair Mülteci Kampı'na baskın düzenledi. Altı Filistinli öldürüldü.

Artı Gerçek - İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeydoğusundaki Tubas kenti yakınlarındaki El-Faria Mülteci Kampı’na düzenledikleri baskında altı Filistinliyi öldürdü. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, çok sayıda İsrail askeri, El-Faria Mülteci Kampı’nda Filistinlilerin evlerine baskın düzenledi. İsrail askerleri, baskınlara tepki gösteren Filistinlilere karşı gerçek mermi kullandı.

Filistin Yönetimi Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, El-Faria Mülteci Kampı’na düzenlenen baskında İsrail askerlerinin ateş açması sonucu altı Filistinlinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Filistin Kızılayı'ndan yapılan açıklamada da ekiplerin, kampta aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu çok sayıda yaralıya müdahale ettiği aktarıldı. Açıklamada, İsrail askerlerinin Kızılay ekiplerinin çalışmalarına engel olduğu kaydedildi.

Filistin Yönetimi Sağlık Bakanlığı verilerine göre, işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında ölen Filistinlilerin sayısı 272'ye yükseldi. (AA)

Öne Çıkanlar