Kassam Tugayları: İsrail'in kurtarma operasyonunu püskürttük, bir rehine öldü

Kassam Tugayları: İsrail'in kurtarma operasyonunu püskürttük, bir rehine öldü
Gazze'de ateşkesin uzatılmamasının ardından İsrail saldırıları sürüyor. Kassam, İsrail'in bir kurtarma operasyonunun, bir esir askerin ölümüyle sonuçlandığını duyurdu. Ülke içinde esirlere öncelik verilmesi için baskı altındaki ordudan açıklama gelmedi.

Artı Gerçek - Hamas'ın silahlı kanadı El Kassam Tugayları, İsrail ordusunun Gazze'deki esir askerlerden birini kurtarma operasyonunu püskürttüğünü duyurdu. Kassam'ın Telegram hesabından yapılan açıklamada, bu sırada İsrail'in kurtarmayı hedeflediği askerin de öldüğü savunuldu.

Açıklamaya göre Kassam Tugayları, İsrail özel kuvvetlerinin askeri kurtarmak için operasyon düzenleyeceğini fark edince saldırı düzenledi. Bu sırada çatışma çıkarken, kurtarılması planlanan 25 yaşındaki İsrailli esir asker Sa'ar Baruch da öldü. Kassam Tugayları, kurtarma operasyonuna katılan bir dizi İsrail askerinin de yaralandığını savundu. Açıklamada, söz konusu olayın Gazze'nin neresinde gerçekleştiğine dair bilgi verilmedi.

Ülke içinde askeri operasyonlardan önce rehinelerin kurtarılması için baskı altında olan İsrail hükümeti ve ordusu, Kassam Tugayları'nın bu açıklaması hakkında henüz yorum yapmadı.

İsrail, 7 Ekim'de esir alınan askerlerinden birini ekim sonunda kurtardığını ve benzer operasyonları tekrarlayabileceğini duyurmuştu. Geçici ateşkes sırasında salınanların ardından Gazze'de hâlâ 138 rehine bulunduğu düşünülüyor. 7 Ekim'de evinden rehin alınan, sivil bir öğrenci olduğu belirtilen Sahar Baruch'un ismi, İsrail'in yayımladığı rehineler listesinde yer alıyordu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar