İsrail, Batı Şeria'nın güneyinde iki Filistinliyi öldürdü

İsrail, Batı Şeria'nın güneyinde iki Filistinliyi öldürdü
Filistin Yönetimi'nin resmi ajansı WAFA, İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da iki Filistinliyi öldürdüğünü duyurdu. Habere göre askerler, Filistinlilerin cenazelerini de alıkoydu.

Artı Gerçek - İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın El Halil kentinde açtığı ateş sonucu iki Filistinli öldü. Filistin Yönetimi'nin resmi ajansı WAFA'da yer alan habere göre İsrail askerleri, El Halil'in kuzeydoğusundaki Beyt Anun köyündeki bir kavşakta iki Filistinli üzerine yoğun ateş açtı. İlk yardım ekiplerinin bölgeye girişinin engellendiği saldırıda, iki Filistinli kurtarılamadı.

İsrail güçlerinin Filistinlilerin cansız bedenlerini alıkoymaya devam ettiği belirtildi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, öldürülen Filistinliler El Halil'in kuzeydoğusundaki Sair kasabasından aynı aileye mensup.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, bir gencin çimento yığını arkasına saklanırken vurulduğu anlar kameraya yansıdı. Olayın ardından bölgeye takviye ekip gönderen İsrail ordusu, Sair beldesinde Filistinlilerin evlerinde arama yapmaya başladı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor. Filistin'in İsrail işgali altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Tulkerim'deki Nur Şems Mülteci Kampı'na yönelik saldırılarda dün, 14 Filistinlinin öldüğü belirtilmişti.

Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail askerleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 483 Filistinli öldü. (AA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar