İsrail Dışişleri Bakanı'ndan Haniye görüşmesine tepki: Erdoğan, utanmalısın

İsrail Dışişleri Bakanı'ndan Haniye görüşmesine tepki: Erdoğan, utanmalısın
İsrail Dışişleri Bakanı Katz, Erdoğan - Haniye görüşmesine tepki gösterdi. Katz, Tecavüz, katliam, cesetlere saygısızlık, bebek yakma. Erdoğan, utanmalısın" dedi.

Artı Gerçek - İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye ile görüşmesine şu tepkiyi gösterdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden Erdoğan ve Haniye'nin görüşme fotoğrafını paylaşarak "Müslüman Kardeşler: Tecavüz, katliam, cesetlere saygısızlık, bebek yakma. Erdoğan, utanmalısın" ifadelerini kullandı.

Katz, paylaşımını hem ibranice hem de Türkçe yaptı. Katz'ın paylaşımı şöyle:

NE OLMUŞTU?

Katar ile Mısır'ın arabuluculuğundaki İsrail-Hamas müzakerelerinin çökmenin eşiğinde olduğuna dair haberler gelirken, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye liderliğindeki Hamas heyetini kabul etmişti. Görüşme basına kapalı gerçekleşmişti.

Erdoğan ile Haniye'nin İsrail'in 7 Ekim'den beri saldırdığı ve 34 binden fazla can aldığı Gazze'deki son durumu değerlendirdiği, Gazze'ye yapılan yardımlar ile ateşkes ve barışın tesisi için atılacak adımları ele aldığı belirtilmişti.

Görüşmede Türkiye adına Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Başkanı İbrahim Kalın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç da yer almıştı. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar