İsrail Elon Musk'a meydan okudu: Gazze'de internet girişimiyle mücadele edeceğiz

İsrail Elon Musk'a meydan okudu: Gazze'de internet girişimiyle mücadele edeceğiz
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail İletişim Bakanı Karhi, Elon Musk'ın altyapısı çöken Gazze'de "uluslararası yardım kuruluşlarına internet" açıklamasına tepki gösterdi. Kahri, "Tüm gücümüzle mücadele edeceğiz" diyerek ofisinin Starlink'le bağlarını keseceğini duyurdu.

Artı Gerçek - Elon Musk'ın, iletişim altyapısı bombardımanlar nedeniyle tamamen çöken Gazze'ye Starlink uydularını göndereceğini duyurmasının ardından İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi'den açıklama geldi.

Kahri, Elon Musk'un "Gazze'deki Birleşmiş Milletler dahil olmak üzere uluslararası onaylı yardım kuruluşlarına internet ve telekomünikasyon hizmeti sağlamak"la ilgili paylaşımını da alıntılayarak bir açıklama yaptı. Kahri "HAMAS:IŞİD" diyerek Mus'ın girişimine karşı tüm güçleriyle mücadele edecekleri söyledi:

'OFİSİM STARLİNK'LE TÜM BAĞLARINI KESECEK'

İsrail İletişim Bakanı Karhi, "Belki Musk bunu kaçırılan bebeklerimizin, oğullarımızın, kızlarımızın, yaşlılarımızın serbest bırakılması şartına bağlamak isteyebilir" diyerek, o zamana kadar ofisinin Starlink'le tüm bağlarını keseceğini söyledi:

ELON MUSK NE DEDİ?

Dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk, Gazze'de İsrail'in ayrım gözetmeyen bombardımanı sonrası çöken iletişim altyapısına destek olmak için sahibi olduğu SpaceX firmasının Starlink uydularını bölgeye göndereceğini açıkladı.

Uyduların, Birleşmiş Milletler dahil olmak üzere uluslararası onaylı yardım kuruluşlarına internet ve telekomünikasyon hizmeti vermesi bekleniyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar