İsrail, Gazze'nin kuzeyindeki evlerine dönmek isteyen Filistinlilere saldırdı: 5 kişi öldü

İsrail, Gazze'nin kuzeyindeki evlerine dönmek isteyen Filistinlilere saldırdı: 5 kişi öldü
İsrail'in Gazze'de öldürdüğü Filistinlilerin sayısı 33 bin 729'a yükselirken, bugün bölgenin kuzeyindeki evlerine dönmeye çalışan siviller de hedef alındı. İsrail ordusunun açtığı ateşte biri kadın en az beş kişi öldü.

Artı Gerçek - İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne 7 Ekim'den beri düzenlediği saldırılarda öldürülen Filistinlilerin sayısı 33 bin 729'a yükseldi. Gazze'de Hamas'a bağlı Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, İsrail ordusunun son 24 saatteki saldırılarında 43 Filistinlinin daha ölürken, 62 Filistinli de yaralandı. Toplam yaralı sayısı 76 bin 371'e yükseldi.

İsrail'in, bu sabah Gazze'nin kuzeyindeki evlerine dönmek isteyen Filistinlileri de hedef aldığı belirtildi. Evlerine dönmek için yola çıkan yüzlerce Filistinlinin İsrail ordusunun top atışlarına maruz kalması sonucu, biri kadın beş kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

İsrail tanklarının, Reşid Caddesi boyunca yürüyen yüzlerce Filistinliyi hedef aldığı belirtildi. Görgü tanıklarına göre İsrail ordusunun saldırılarına rağmen bazı aileler, Gazze Vadisi Köprüsü'nde bekliyor.

gazze2.jpg

'KUZEYE DÖNÜŞE İZİN VERMEYECEĞİZ'

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee ise X hesabından yaptığı açıklamada, "İsrail ordusunun Filistinlilerin Gazze Şeridi'nin kuzeyine dönüşüne izin verdiği yönündeki haberlerin tamamen asılsız olduğunu" söyledi. Adraee, "Gazze'nin kuzeyi henüz bir savaş alanı, bölgeye geri dönüşe izin vermeyeceğiz" dedi. (AA)

Öne Çıkanlar