İsrail, iki okulu ve sivil yerleşim yerlerini hedef aldı: En az 50 ölü

Filistin resmi haber ajansı WAFA, İsrail uçakları ve topçularının Gazze'de Filistinlilerin kaldığı iki okula düzenlediği saldırı sonucu en az 50 kişinin öldüğünü duyurdu. Gazze'nin Deyr Balah kentindeki bir ailenin evine de saldırı düzenlendi.

Artı Gerçek - Geçici ateşkes ve rehine takasının sona ermesiyle Gazze'ye yönelik yeniden başlayan İsrail saldırılarında Filistinlilerin sığındığı iki okulun hedef aldığı ve en az 50 kişinin öldüğü bildirildi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'dan yapılan açıklamada, "İsrail uçakları ve topçularının Gazze'de Filistinlilerin kaldığı iki okula düzenlediği saldırı sonucu en az 50 kişi hayatını kaybetti" denildi.

İsrail ordusu, ayrıca Gazze'nin Deyr Balah kentindeki Hattab ailesinin evine saldırı düzenlendi. Saldırılarda yaralanan siviller, kentteki Aksa Şehitleri Hastanesi'ne getirildi. Saldırıda çok sayıda çocuk vefat etti.

Gazze'deki sağlık bakanlığı, İsrail'in öldürdüğü Filistinlilerin sayısının 15 bin 899'a yükseldiğini açıklamıştı. Kuzeyin ardından güneye de kara harekâtı başlatan İsrail, Han Yunus'un dörtte biri için tahliye haritası yayınlamıştı. (AA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar