İsrail ordusu: Bir askeri üste hafif hasar oluştu, 200’den fazla İHA imha edildi

İsrail ordusu: Bir askeri üste hafif hasar oluştu, 200’den fazla İHA imha edildi
İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, yaptığı açıklamada, İran saldırısında İsrail'in güneyindeki askeri üste 'hafif' hasar oluştuğunu söyledi. Hagari, 200’den fazla İHA ve balistik füzenin imha edildiğini belirtti.

Artı Gerçek - İran, Suriye'nin başkenti Şam'daki Büyükelçilik yerleşkesine 1 Nisan günü İsrail tarafından düzenlenen hava saldırısına karşı beklenen misillemesini dün gece başlattı. İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, saldırının ardından açıklama yaptı. Hagari, şu ana kadar İran'dan İsrail'e 200'den fazla insansız hava aracı (İHA) ve balistik füze atıldığını ve bunların imha edildiğini söyledi.

Hagari, İran'ın saldırısında İsrail'in güneyindeki askeri üste "hafif" hasar oluştuğu ve can kaybı yaşanmadığı belirtti.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, düzenlediği basın toplantısında, İran'ın İsrail'e yönelik saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hagari, şu ana kadar İran'dan İsrail'e 200'den fazla insansız hava aracı (İHA) ve balistik füze atıldığını duyurdu.

Hagari, bu İHA ve füzelerin büyük bir kısmının İsrail'e ait savunma sistemleri ve Tel Aviv'in müttefikleri tarafından İsrail hava sahasına girmeden imha edildiğini kaydetti.

NE OLMUŞTU?

İsrail, İran'ın Şam'daki konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenlemişti. Saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2'si general rütbesinde toplam 7 kişi ölmüştü.

İran, İsrail'in konsolosluk saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini ve misillemede bulunacaklarını duyurmuştu İran dün İsrail'e yüzlerce kamikaze insansız hava aracı, balistik ve seyir füzesiyle saldırı başlatmıştı.

İran, bazı askeri hedeflerin vurulduğunu, İsrail ise saldırıların çoğunun hava savunma sistemlerince önlendiğini ancak güneydeki bir askeri üsse füze isabet ettiğini açıklamıştı.(AA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar