İsrail ordusu, Gazze'nin merkezindeki Bureij Kampı'nı vurdu

İsrail ordusu, Gazze'nin merkezindeki Bureij Kampı'nı vurdu
İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ni ortadan bölen koridora yönelik operasyon başlattıklarını duyurdu. Bureij Mülteci Kampı'nı hedef alan saldırıda ölü ve yaralıların olduğu belirtildi.

Artı Gerçek - İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne hava, kara ve denizden düzenlediği saldırılar devam ediyor. İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'nin merkezinde bulunan Al Bureij kampındaki Al Taqwa Camii'ni bombaladı. Bureij Mülteci Kampına düzenlediği saldırılar sonucu ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Saldırı sonucu caminin bir kısmı yıkılırken çevresindeki yapılarda hasar meydana geldi. İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Gazze'nin kuzeyi ile güneyini birbirinden ayıran orta kesimindeki koridora saldırı başlatıldığı belirtildi.

"162'nci Tümen orta koridora operasyonu başlattı" ifadesi kullanılan açıklamada, daha fazla detay verilmedi.

arti-2024-04-22t195603-572.jpg

7 EKİM VE İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİ

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 685’i çocuk, 9 bin 670'i kadın olmak üzere 34 bin 97 Filistinli öldürüldü, 76 bin 980 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor. (AA)

Öne Çıkanlar