İsrail saldırıları sürüyor: 300 ölü ve yaralı enkaz altından çıkarıldı

İsrail saldırıları sürüyor: 300 ölü ve yaralı enkaz altından çıkarıldı
İsrail’in Gazze’nin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesine düzenlediği hava saldırısında en az 300 kişinin enkaz altından ölü ve yaralı olarak çıkarıldığı belirtildi.

Artı Gerçek - İsrail, Gazze’nin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesine düzenlediği hava saldırısında çok sayıda ev yerle bir oldu. Filistin Sivil Savunma Servisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, enkaz altından en az 300 kişi ölü ve yaralı olarak çıkarıldı. Yıkımın geniş bir alanda gerçekleşmesi ve enkaz altındakileri kurtarma işlemlerinin kısıtlı imkanlarla yapılması nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının artabileceği ifade edildi.

ŞUCAİYYE'DE EN AZ 50 EV YIKILDI

Gazze'deki Hükümet Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre; İsrail uçakları, onlarca füze ve bombayla Şucaiyye'de en az 50 ev ve binayı yıktı. Açıklamada, İsrail'in Gazze'de işlediği soykırımdan, Başkan Joe Biden ve Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in temsil ettiği ABD yönetimin sorumlu olduğu ifade edildi.

CEBALİYE’DE 100’DEN FAZLA KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cebaliye Mülteci Kampı’na düzenlediği hava saldırısında 100'den fazla sivilin öldürüldüğünü duyuran WAFA haber ajansı, "Cebaliye'de konut olarak kullanılan binayı hedef alan İsrail'in alçak katliamında 100'den fazla masum Filistinli sivil vahşice öldürüldü. Bina, devam eden İsrail soykırımı nedeniyle yüzlerce sivili barındırıyordu" dedi. haberde çok sayıda çocuğun hala enkaz altında olduğu da belirtildi.

İSRAİL’DEN TÜRKİYE’YE HAMAS UYARISI

İsrail Dışişleri Bakanı Cohen, Hamas'ı IŞİD’le ilişkilendirdi. Sanal medyadan yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanlığı hesabını etiketleyerek “Gazze'den kaçan Hamas üyelerinin Türkiye'ye sığınabileceğini” söyledi. Açıklamada, "Hamas-IŞİD terör örgütü, sonraki gün Gazze'de var olmayacak. İsrail'in güvenliği ve bölgede yaşayanlar için daha iyi bir gelecek yaratmak üzere Gazze'yi Hamas'tan özgürleştireceğiz. Siz, bertaraf edilmeyen ve Gazze'den kaçan Hamas teröristlerini ülkenizde barındırabilirsiniz” denildi.

KATAR'DAKİ MOSSAD HEYETİNİ GERİ ÇAĞIRDI

Mısır e ABD'nin desteklediği Katar'ın arabuluculuğunda sağlanan İsrail ile Hamas arasındaki geçici ateşkesin dün sona ermesinin ardından, bugün Katar'da bulunan İsrail dış istihbarat servisi Mossad'ın müzakere ekibi İsrail'e geri çağrıldı. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun ofisinden yapılan açıklamada, müzakerelerden geri çekilme, "Hamas'ın anlaşmanın Hamas'a iletilen ve onaylanan listeye göre tüm çocuk ve kadınların serbest bırakılmasını içeren kısmını yerine getirmemesiyle" gerekçelendirildi. (MA)

Öne Çıkanlar