İsrail Savunma Bakanı Gallant: Tünellerle başa çıkmak için yeni yöntemler kullanmaya başladık

İsrail Savunma Bakanı Gallant: Tünellerle başa çıkmak için yeni yöntemler kullanmaya başladık
Yayınlanma:
A+ A-
İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi’nde Hamas’ın tünelleriyle başa çıkmak için “yeni yöntemler kullanmaya başladıklarını” söyledi.

Artı Gerçek - İsrail Savunma Bakanı Yoaw Gallant, yaptığı basın açıklamasında, İsrail ordusun Gazze'de sürdürdüğü saldırılara yönelik konuştu.

Hamas’ın Gazze’deki tünellerde olabilecek İsrailli esirlere zarar vermeden bu noktalara girme veya tünelleri yok etme meselesiyle güvenli bir şekilde başa çıkmanın zorluğuna dikkat çeken Gallant, "İsrail ordusu, tünellerle başa çıkmak için yeni yöntemler kullanmaya başladı. Bu soruna çözüm bulmaya çalışıyorlar ve başarıyorlar" dedi.

Gallant, 7 Ekim’de İsrail’e kapsamlı saldırılar düzenleyen Hamas mensuplarını yok edeceklerini öne sürerek, savaşın “bir ay, bir yıl, hatta yıllar alabileceğini” söyledi.

Ülkenin kuzeyinde Lübnan sınırında Hizbullah ile yaşanan çalışmalara da işaret eden Gallant, İsrail’e zarar vermeye çalışan Hizbullah’ın “darbe üstüne darbe aldığını" belirtti.

İsrailli Bakan, İsrail Hava Kuvvetlerinin Lübnan’dan gelecek her türlü tehdide karşı hazır olduğunu sözlerine ekledi. (AA)

Öne Çıkanlar