İsrail, Şifa Hastanesinin yoğun bakım bölümünü vurdu

Yayınlanma:
A+ A-
İsrail ordusu Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım bölümünü vurdu. Kuşatma altında tutulan hastanedeki cesetler toplu mezarlara gömülüyor.

Artı Gerçek - İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik aralıksız saldırıları ateşkes çağrılarına rağmen 39. gününde devam ediyor. İsrail ordusu, Gazze'de binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi yerleşkesinin yoğun bakım bölümünü vurdu.

Doktorlar, saldırılar ve yakıt eksikliği nedeniyle daha önceden hastane içinde yerleri değiştirilen yoğun bakım hastalarının yeniden başka bir alana tahliye edildiği bilgisini paylaştı.

Görüntülere göre ayrıca Şifa Hastanesi'ndeki yenidoğan bölümünde kuvözlerinden çıkarılan 30'dan fazla bebek hastane personeli ve gönüllü sivillerin kucaklarında daha güvenli ve uygun bir yere nakledildi.

Doktorların bebekleri taşırken geçtiği hastane koridorlarının yaralıların bulunduğu hasta yataklarıyla dolu olduğu ve aynı koridorlarda, evleri bombalandığı için yerinden edilen ve hastaneye sığınan sivillerin de yaşadığı görüldü.

Ordu iki gün önce de (12 Kasım) Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesi ile doğumhaneyi hedef almıştı. Gazze'deki yönetim, saldırıda iki prematüre bebeğin öldüğü duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar