İsrail'in 7 Ekim saldırısında öldürüldüğünü bildirdiği albayla ilgili Hamas'tan açıklama: Elimizde

İsrail'in 7 Ekim saldırısında öldürüldüğünü bildirdiği albayla ilgili Hamas'tan açıklama: Elimizde
İsrail'deki rehine krizini daha da alevlendirecek açıklama yapan Hamas, İsrail'in 7 Ekim saldırılarında öldürüldüğünü, cesedinin Gazze'de olduğunu bildirdiği ve sembolik cenaze töreni düzenlediği albay için "Yakalanması sırasında yaralandı" dedi.

Artı Gerçek - İsrail'in daha önce Hamas'ın 7 Ekim saldırılarında öldürüldüğünü bildirdiği albayla ilgili Gazze'deki örgütten "Elimizde" açıklaması geldi.

HAYATTA MI?

Albay Asaf Hamami'nin yakalanması sırasında yaralandığını söyleyen Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları, bununla ilgili hiçbir kanıt sunmadı. Açıklamada İsrailli albay Hamami'nin halen hayatta olup olmadığı da belirtilmedi.

İsrail ordusunun aylar önceki açıklamasında, 41 yaşındaki Gazze Şeridi Güney Tugayı Komutanı Hamami'nin 7 Ekim saldırılarında Nirim Kibbutzunu savunurken öldürüldüğü ve naaşının Hamas tarafından Gazze'ye götürüldüğü belirtilmişti. Hamami için sembolik cenaze törenine İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant da katılmıştı.

7 EKİM'DEN BERİ 'ÖLDÜĞÜ' AÇIKLANAN EN KIDEMLİ SUBAYLARDAN

Öncesinde Negev Tugayı Komutanı, Oz Tugayı Eğitim Okulu Komutanı ve Tzabar Taburu Komutanı olarak görev yapmış olan Hamami'nin, Roi Levy, Yonatan Steinberg ve Yitzhak Ben-Bashat ile birlikte 7 Ekim saldırıları ve takip eden Gazze Savaşı'nda İsrail ordusunda öldürülen en kıdemli subaylar arasında olduğu ifade edilmişti. (Reuters, Dış Haberler)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar