James Webb Teleskobu'ndan 'psikedelik etkili' görüntüler

James Webb Teleskobu'ndan 'psikedelik etkili' görüntüler
Derin uzaydan görüntüler göndermeye devam eden James Webb Teleskobu 'görünenin ötesine' bakmaya devam ediyor. NASA'nın paylaştığı fotoğraflarda, parlak mavi ve mor X-ışınları görülüyor.

Artı Gerçek - James Webb Uzay Teleskobu derin uzaydan büyüleyici fotoğraflar göndermeye devam ediyor. NASA tarafından son paylaşılan fotoğraflarda adeta psikedelik bir etkiye sahip parlak mavi ve mor X-ışınları gözlemlendi. NASA'ya ait bir diğer teleskop olan Chandra'dan gelen kızılötesi verilerle birlikte işlenerek elde edilen fotoğraflar hakkında açıklama yapan NASA baş mühendisi Charlie Atkinson şunları dile getirdi:

"Chandra ve Webb beklenenin ötesinde bir iş çıkarıyor. Birbirini tamamlayan bu iki teleskop sayesinde elde ettiğimiz muhteşem fotoğraflar, uzay hakkında harika yeni detaylar yakalamamıza ve kozmosa dair bildiklerimizi geliştirmemize katkı sunuyor."

Derin uzayda insan gözünün göremeyeceği görüntüler yüksek teknolojili teleskoplar ve bilgisayar sistemleri sayesinde işlenerek, insan gözünün algılayabileceği hale getiriliyor.

Geçtiğimiz yıl aralık ayında uzaya fırlatılan James Webb uzay teleskobu, mart ayından beri görüntü iletmeye devam ediyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar